EUR-onderzoekers met NWO- of ZonMw-financiering kunnen publiceren via PLOS Open Access-overeenkomst

Onderzoekers aan de Erasmus Universiteit Rotterdam (EUR) met financiering van NWO of ZonMw kunnen vanaf 2025 zonder kosten publiceren in zeven open access-tijdschriften van PLOS. Dit is mogelijk dankzij een nieuwe landelijke overeenkomst, ook al is EUR zelf geen deelnemende instelling. De Universiteitsbibliotheek helpt onderzoekers graag op weg.

Sinds 1 januari 2025 geldt de nieuwe landelijke een nieuwe landelijke open access-overeenkomst in werking tussen de Public Library of Science (PLOS) en meer dan dertig Nederlandse onderzoeksinstellingen. De Erasmus Universiteit Rotterdam (EUR) is geen deelnemende instelling, maar de overeenkomst is wél van belang voor EUR-onderzoekers die financiering ontvangen van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) of ZonMw.

Onder deze tweejarige overeenkomst nemen NWO en ZonMw de volledige kosten voor het publiceren (Article Processing Charges, APC’s) op zich voor artikelen in zeven PLOS-tijdschriften, waaronder PLOS ONE, PLOS Genetics en PLOS Computational Biology. EUR-onderzoekers met NWO- of ZonMw-financiering kunnen hierdoor zonder extra kosten open access publiceren in deze tijdschriften. Het is daarbij belangrijk dat de publicatie correct verwijst naar de financiering van NWO of ZonMw. Ga voor meer informatie over de overeenkomst en de opgenomen tijdschriften naar de pagina van de deal op openaccess.nl.

Meer informatie

De Universiteitsbibliotheek ondersteunt onderzoekers graag bij vragen over open access en het correct vermelden van financiering. Neem contact met ons op voor meer informatie of begeleiding. Stuur ons een e-mail op openaccess@eur-nl.libanswers.com 

Vergelijk @count opleiding

  • @title

    • Tijdsduur: @duration
Vergelijk opleidingen