Testimonials

Fiscaal Recht (Indirecte Belastingen)
Testimonials achtergrond

Testimonials

  • Quiyrine den Brinker

    Quiyrine den Brinker - Alumna master Fiscaal Recht (Indirecte Belastingen) 2020 - 2021

    Niet alleen leer je kritisch denken en schrijven maar ook discussiëren, immers de praktijk is naast de wetenschap continue in ontwikkeling.
    Quiyrine den Brinker
    Niet alleen leer je kritisch denken en schrijven maar ook discussiëren, immers de praktijk is naast de wetenschap continue in ontwikkeling.

    Mijn naam is Quiyrine den Brinker, ik ben 23 jaar en woon in Vlaardingen. Na de middelbare school, waar ik de richting Economie en Maatschappij heb gevolgd op vwo niveau, ben ik in 2016 Fiscaal Recht gaan studeren in Rotterdam. Zowel de bachelor als de master heb ik gevolgd aan de Erasmus Universiteit en in 5 jaar afgemaakt. Naast mijn studie heb ik bij verschillende kantoren stage gelopen. Hierdoor is tijdens werkzaamheden in de praktijk mijn interesse voor de indirecte belastingen gegroeid. In Rotterdam is er een master variant volledig gefocust op de Indirecte Belastingen. De keuze voor de master Fiscaal Recht Indirecte belastingen, was dus snel gemaakt. 

    Op dit moment ben ik werkzaam als Fiscalist bij EY Rotterdam. Ik werk als belastingadviseur op de afdeling Indirect Tax en houd mij bezig met allerlei werkzaamheden. Iedere dag ziet er anders uit, maar advisering voor verschillende klanten staat centraal. Van klantcontact met Nederlandse klanten tot grote internationale projecten, alles komt voorbij! 

    De kennis die ik heb opgedaan in de master heeft mij goed voorbereid op deze baan in de praktijk omdat veel docenten en professoren verbonden zijn aan de praktijk. Niet alleen leer je kritisch denken en schrijven maar ook discussiëren, immers de praktijk is naast de wetenschap continue in ontwikkeling. Veel jurisprudentie en praktische voorbeelden kom ik nog dagelijks tegen in de praktijk, maar ook de anekdotes van professoren die zijn blijven hangen. De wereld van de indirecte belastingen is groot en het is fijn dat de gehele master zich richt op indirecte belastingen, dit geeft diepgang waardoor je beter voorbereid de praktijk in gaat. 

    Al met al raad ik de master van harte aan, de opzet van het curriculum past bij de ontwikkeling in kennisniveau met daarbij professoren en docenten die erg betrokken zijn. Een tip die ik graag wil meegeven is om vanaf het begin actief deel te nemen aan de discussies en daarbij vragen te stellen! Juist dat stukje inzet zorgt ervoor dat je alles eruit haalt voor een goede voorbereiding op de praktijk. De universiteit biedt de handvatten en als student maak je het eigen!  

    Quiyrine den Brinker
  • Neslihan Inci

    Neslihan Inci - Student master Fiscaal Recht (Indirecte Belastingen) 2019-2020

    De master is dynamisch, actueel, fris en leerzaam.
    Neslihan Inci
    De master is dynamisch, actueel, fris en leerzaam.

    Mijn naam is Neslihan Inci, ik ben 22 jaar en ik woon in Rotterdam. Na mijn bachelor Fiscaal recht heb ik besloten om ook de master Fiscaal Recht (Indirecte Belastingen) te volgen aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Ik heb gekozen voor de Erasmus Universiteit, omdat alleen de Erasmus Universiteit Rotterdam de mogelijkheid aanbiedt om de master volledig op de campus te volgen (ten tijde van corona, red).

    In de bachelor wordt gering aandacht besteedt aan de indirecte vakken. Dit heb ik altijd zonde gevonden. Erasmus School of Law heeft gelukkig wel een enthousiaste docent voor het vak Omzetbelasting: het enthousiasme en de kennis van deze docent heeft mijn interesse in de indirecte belastingen gewekt en uiteindelijk ervoor gezorgd dat ik deze master ben gaan volgen.

    De master bestaat uit een klein groep studenten van enerzijds Erasmus School of Law en Erasmus School of Economics (economische faculteit, red.). Deze mix vond ik fijn, omdat het uiteindelijk op de werkvloer niet uitmaakt of je Fiscaal Recht of Fiscale Economie hebt gestudeerd, dus is het goed dat je al tijdens de studie in aanraking komt met verschillende interpretaties en inzichten over een bepaald onderwerp. Doordat de groep vrij klein is, is de master zeer dynamisch en persoonlijk. Binnen een aantal weken ken je iedereen en je kan makkelijk een medestudent of een docent benaderen.

    Vrijwel alle docenten en hoogleraren zijn naast hun aanstelling aan de universiteit ook belastingadviseur waardoor je de gang van zaken in de praktijk al in de collegebanken meekrijgt.  Bovendien zijn de docenten en hoogleraren zeer enthousiast over hun eigen vakgebied waardoor je  intensieve en interessante discussies tijdens de contacturen, maar ook in de pauzes, langs ziet komen. 

    Het vakkenpakket zit in het algemeen goed in elkaar. Natuurlijk kan het beter, maar ik ben me ook bewust van het feit dat de master pas twee jaar geleden is opgestart. De afdelingen zijn continu bezig met het verbeteren van de master en het vakkenpakket, dus gingen sommige zaken net wat anders dan ik gewend was in de bachelor. Wel heb ik gemerkt dat de mening van studenten zeer op prijs wordt gesteld, omdat de master juist vrij nieuw is. Met de hulp van het studentenpanel, waar ik onderdeel van was, hebben de afdelingen inmiddels al een aantal zaken verbeterd. Ook werd tijdens de contacturen regelmatig de mening van de studenten gevraagd. De student wordt dus volledig betrokken in alle zaken; het is jouw studie dus jouw mening telt mee.

    De tentaminering was zeer variërend. Dit heeft zeker bijgedragen aan mijn zelfontwikkeling. Ik sta nu comfortabeler voor een grote groep om mijn verhaal te doen. Bovendien kon ik meteen de informatie die ik had opgedaan in de collegebanken toepassen op werk.

    De master Fiscaal Recht (Indirecte Belastingen) is anders dan traditionele masteropleidingen; de master is dynamisch, actueel, fris en leerzaam. Je kan het meeste uit deze master halen door vooral vragen te stellen, actief mee te doen en alles goed bij te houden. Laat zien dat je de studie interessant vindt en je zal de volle ervaring van deze bijzondere master meekrijgen.

    Neslihan Inci
  • Jurgen Balkaran

    Jurgen Balkaran - Student master Fiscaal Recht (Indirecte Belastingen) 2018-2019

    Het is mij erg goed bevallen dat er een sterke focus wordt gelegd op verschillende aspecten van het douanerecht, waarbij er naast de theoretische kennis ook andere competenties ontwikkeld worden zoals mondelinge en schriftelijke vaardigheden.
    Jurgen Balkaran
    Het is mij erg goed bevallen dat er een sterke focus wordt gelegd op verschillende aspecten van het douanerecht, waarbij er naast de theoretische kennis ook andere competenties ontwikkeld worden zoals mondelinge en schriftelijke vaardigheden.
    Jurgen Balkaran

Vergelijk @count opleiding

  • @title

    • Tijdsduur: @duration
Vergelijk opleidingen