Hoofdsprekers

Dr. Maike Tietschert, Juliette Mattijsen MD en dr. Sacha Verbruggen

De Onderwijsmiddag wordt jaarlijks georganiseerd in het Onderwijscentrum van het Erasmus MC voor alle betrokkenen bij de opleiding Geneeskunde en in het specifiek de masterfase. Studenten, docenten, coassistenten en –begeleiders staan gezamenlijk stil bij en blikken vooruit op de inhoud van het medisch curriculum. De eerstvolgende onderwijsmiddag vindt plaats op 6 maart 2025.

Planetary health: from crisis to care 

Door: Dr. Maike Tietschert, universitair docent duurzame zorgsystemen, Erasmus School of Health Policy Management, en Juliette Mattijsen MD, coördinator planetary health onderwijs, Erasmus MC 

Onze planeet bevindt zich in een ecologische crisis, die ook grote gevolgen heeft voor de gezondheid van mensen wereldwijd . Klimaatverandering , biodiversiteitsverlies en milieuverontreiniging schrijden in een schrikbarend tempo voort. Bij uitblijven van maatregelen zal dit zeer  negatieve gevolgen hebben voor de natuur en de volksgezondheid en zal de gezondheidsongelijkheid op wereldschaal nog verder toenemen. Aan de hand van onderzoek uit de klimaat- en gezondheidswetenschappen zal de relevantie van het nieuwe vakgebied planetary health worden toegelicht, waarbij zal worden ingegaan op de sleutelrol van zorgprofessionals om het tij te keren.

De duurzame dokter 

Door Dr. Sacha Verbruggen, universitair Hoofddocent Kindergeneskunde en kinderarts-intensivist, Erasmus MC 

De Nederlandse zorgsector is verantwoordelijk voor 7% van de nationale CO2 uitstoot, gelijk aan de uitstoot van miljoenen huishoudens. Een dag intensive care zorg in het Erasmus MC staat qua vervuiling gelijk aan 2000 kilometer autorijden, het kappen van 200 vierkante meter bos en het gebruik van minstens 15000 liter water. Dit kan en moet beter. Om de zorg te verduurzamen zijn  in het Erasmus MC inmiddels meer dan 50 Green teams actief. Ter inspiratie zullen activiteiten van het Green team van de Kinder IC, inclusief wetenschappelijk onderzoek dat hier wordt uitgevoerd, worden toegelicht. Hierbij wordt onder meer ingegaan op vermindering van de afvalberg en op plantaardige voeding. 

Compare @count study programme

  • @title

    • Duration: @duration
Compare study programmes