How to transform feedback for sustainable learning

MicroLab
Two people at a meeting table, watching someone draw on a smart screen.

Inleiding

Feedback is alleen effectief als studenten ernaar handelen en als het gegeven wordt tijdens het leerproces. Dit is een van de belangrijkste inzichten die hebben geleid tot de ontwikkeling van een nieuw feedbackparadigma. Dit nieuwe paradigma richt zich op het creëren van een feedbackcultuur waarin studenten feedback omarmen als een kans voor groei en ontwikkeling. Centraal in dit paradigma staat de ontwikkeling van feedbackgeletterdheid bij zowel studenten als docenten. Als docent heb je een cruciale rol in het verbeteren van de leerervaring van studenten door middel van duurzame feedback.  Niet alleen door hen constructieve en duurzame feedback te geven, maar ook door een omgeving te creëren waarin studenten actief kunnen deelnemen aan het feedbackproces en hun zelfregulatievaardigheden kunnen ontwikkelen.

Door je eigen vaardigheden om constructieve en betekenisvolle feedback te geven te verbeteren, toon je effectieve praktijken en inspireer je studenten om vol vertrouwen aan het feedbackproces deel te nemen. Tegelijkertijd stimuleer je de zelfregulatie en onafhankelijkheid van studenten door ze de vaardigheden aan te leren om actief feedback te zoeken, te interpreteren, erop te reflecteren en ernaar te handelen. Samen kunnen we feedback transformeren in een voortdurende dialoog die studenten in staat stelt om actieve deelnemers en partners te worden in hun leerproces.

Belangrijkste Feiten & Cijfers

Type
Training
Startdatum
dinsdag 18 mrt 2025
Tijdsduur
3 uren
Voertaal
Engels
Instructievorm
Offline
Tarief
None

Wat ga je bereiken?

  • Het nieuwe feedbackparadigma uit te leggen, inclusief de belangrijke rol van feedback als een continu proces.
  • Een actieve bijdrage te leveren aan een feedbackcultuur waarin studenten feedback zien als een positief en integraal onderdeel van het leerproces.
  • Strategieën toe te passen om actieve deelname van studenten in dialogische feedbackprocessen te stimuleren.
  • Het geven van constructieve en duurzame feedback op het juiste niveau om studenten te empoweren.

Startdatums

  • dinsdag 18 mrt 2025

    Tijd: 09:30 - 12:30 Campus Woudestein
    Apply
  • donderdag 3 apr 2025

    Tijd: 13:00 - 16:00 Campus Woudestein
    Apply
  • donderdag 10 jul 2025

    Tijd: 9:30 - 12:30 Education Lab | ☀️ MicroLab Summer Festival ☀️
    Apply

Doelgroep en vereiste voorkennis        

Dit MicroLab is bedoeld voor docenten die betrokken zijn bij het faciliteren van feedback processen. Dit MicroLab is een keuze module van de BKO. Het is een aanvulling op het MicroLab 'How to supervise students'. Het heeft enige overlap met het MicroLab "How to provide effective written feedback", maar richt zich meer op feedbackprocessen en dialogen en het ontwikkelen van feedback literacy van studenten. 

Inhoud, vorm en tijdsinvestering         

Dit MicroLab heeft een blended opzet; je begint met een online voorbereiding in Canvas. In een drie uur durende sessie duiken we diep in het nieuwe feedback paradigma, waarbij we je bruikbare strategieën aanreiken die je meteen kunt implementeren. Om de workshop tijd effectief benutten, moet je de voorbereidende opdrachten doen. Tijdens de sessie bouwen we voort op deze opdrachten om je inzicht te verdiepen en je benadering van feedback te verfijnen. De totale tijdsinvestering is ongeveer 5 uur (voorbereiding + MicroLab sessie).

Verdien een Edubadge

Als je de voorbereiding hebt gemaakt en hebt deelgenomen aan de sessie, kun je een Edubadge verdienen. Dit is een digitaal, visueel certificaat die je kunt delen op bijvoorbeeld LinkedIn en waar een geïnteresseerde direct op kan klikken om te zien wat je hebt gedaan om de Edubadge te verdienen.

Aanmelden

Meld je aan voor dit MicroLab via het registratiesysteem. Werk je als docent bij Erasmus MC? Meld je dan aan door een e-mail te sturen naar training@risbo.eur.nl.

Contact

Voor vragen over het MicroLab en registratie, neem alsjeblieft contact op met Risbo.

Feiten & Cijfers

Tarief
None
BTW
Niet van toepassing
Startdatum
dinsdag 18 mrt 2025
Inschrijfdeadline

De deadline voor aanmelding is twee weken voordat het MicroLab plaatsvindt. Als aanmelden niet meer mogelijk is, neem dan contact op met training@risbo.eur.nl om te zien of er nog plekken over zijn.

Tijdsduur
3 uren
Aangeboden door
Community for Learning & Innovation
Type
Training
Voertaal
Engels
Instructievorm
Offline
Locatie

Education Lab

Partner

Risbo

Vergelijk @count opleiding

  • @title

    • Tijdsduur: @duration
Vergelijk opleidingen