Grote onzekerheid door importheffingen

BNR Nieuwsradio

Onlangs verscheen Mary Pieterse-Bloem, hoogleraar financiële markten aan Erasmus School of Economics, in een aflevering van BNR Nieuwsradio. Samen met Reinder Wietsma, portfoliomanager bij beleggingsfonds Centive, bespreekt zij de invloed die de handelsoorlog heeft op het eerste kwartaal van chipbedrijven.

Het beeld wat chipbedrijven vanuit het eerste kwartaal schetsten, was enorm gunstig. Dat komt met name door de enorm hoge onderliggende vraag naar chips. Toch hebben Trump’s importheffingen een significante invloed. Zo dreigde Trump met een 100%-importheffing tegen het bedrijf TSMC, wat gelukkig voor het bedrijf uiteindelijk toch van tafel werd geveegd. ‘Dat geeft wel aan dat een dergelijk bedrijf, dat met een hele sterke kwartaalwinst komt, ook met enorme onzekerheid is omgeven. Dat geldt ook voor onze eigen ASML’, stelt Pieterse-Bloem.

Hoe het verder gaat met deze chipbedrijven, hangt af van de toekomstplannen rondom de importheffingen. Als Trump de importtarieven blijft doorzetten en andere landen hierop reageren met tegenheffingen, is er een kans op escalatie en ziet de hoogleraar het somber in. Als er onderhandeld gaat worden en tarieven (grotendeels) zullen verdwijnen, kan de wereldeconomie weer opkrikken, aldus Pieterse-Bloem.

Professor
Meer informatie

U kunt de volledige aflevering van BNR Nieuwsradio, 22 april 2025, hier beluisteren.

Vergelijk @count opleiding

  • @title

    • Tijdsduur: @duration
Vergelijk opleidingen