Een vergroot hart, gekrompen teelballen, agressief gedrag. Slechts een greep uit de mogelijke bijwerkingen bij gebruik van anabole steroïden. Maar, kloppen ze allemaal? Hoe werken anabolen nou echt? En: waarom blijven ze ondanks de risico’s toch zo populair?
- Datum
- woensdag 26 mrt 2025, 12:00 - 13:00
- Type
- Lezing
- Gesproken taal
- Nederlands
- Locatie
Collegezaal 1, Onderwijscentrum Erasmus MC
Tijdens de lunchlezing Hoe werken anabolen? zal Diederik Smit ingaan op de realiteit van het gebruik van anabole steroïden. Als expert op het gebied van (gezond) gebruik van deze hormonen en oprichter van een harm reduction-kliniek waar hij o.a. gebruikers begeleidt, weet hij als geen ander wat de impact kan zijn en hoe gezond(er) anabolen gebruik er uit kan zien.
Dr. Diederik Smit is internist-endocrinoloog bij het Zaans Medisch Centrum. In 2023 richtte hij de Android Health Clinic op, een zelfstandig behandelcentrum voor (voormalig) anabole steroïdengebruikers, TRT-patiënten en mannen met testosterongerelateerde klachten. Hij promoveerde op onderzoek naar steroïde-gebruik aan de VU Amsterdam.
In de lunchlezingenreeks De Maakbare Mens kijken we naar de menselijke drang om zichzelf alsmaar te willen verbeteren en in welke mate geneeskundige ingrepen daarbij een rol kunnen spelen. Wat is er mogelijk, nu en in de toekomst? Waarom willen mensen zich zo graag optimaliseren? En wat kunnen de consequenties hiervan zijn? Naast deze lezing is dr. Sam Riedijk te gast op woensdag 12 maart om te spreken over de mogelijkheden van het tweaken van DNA.
Deze lunchlezingenreeks wordt georganiseerd door Studium Generale, de Academiecommissie van de MFVR en dr. Jos van der Geest.
- Meer informatie
Datum: woensdag 26 maart
Tijd: 12:00 – 13:00 uur
Locatie: Collegezaal 1, Onderwijscentrum Erasmus MC
Toegang: gratis, reserveren sterk aanbevolen.Georganiseerd door Studium Generale, de Academiecommissie van de MFVR en dr. Jos van der Geest
- Gerelateerde content