Tijdens deze CLI Lunch & Learn ontdek je de boeiende onderwijsinnovaties en onderzoeken aan de Erasmus Universiteit Rotterdam (EUR) en daarbuiten. In deze editie bespreekt dr. Jana Vietze (ESSB) de resultaten en inzichten van haar CLI Fellowship over het ondersteunen van studenten in het navigeren van hun sociale, professionele, en academische identiteiten met de Identity Podcast Intervention.
- Datum
- donderdag 13 mrt 2025, 12:00 - 13:00
- Type
- Algemeen
- Gesproken taal
- Engels
- Ruimte
- Education Lab
- Ticket informatie
Gratis (inclusief lunch)
Als universiteit willen we studenten ondersteunen in hun persoonlijke en professionele ontwikkeling. Hoe kunnen we hun connectie met de studieomgeving en het toekomstige werkveld versterken vanaf het begin van de studie?
In haar CLI Fellowship deed Jana Vietze (ESSB) onderzoek naar de Identity Podcast Intervention, een project gericht op het versterken van de binding van studenten met hun studieprogramma en toekomstige beroep. De interventie bestaat uit drie sessies:
- Studenten luisteren naar en reflecteren op pas opgenomen podcastafleveringen. In elke aflevering wordt een wetenschapper of professional geïnterviewd over hun ervaringen op hun werk en in de academische wereld en hoe deze ervaringen gevormd zijn door hun cultuur, etniciteit of ras.
- Studenten gebruiken interviewtechnieken om met elkaar hun eigen podcastafleveringen te maken en op te nemen, waardoor ze actief betrokken raken bij de verhalen en ervaringen van een wetenschapper of professional naar keuze.
- Studenten en hun docent reflecteren op de complexiteit en heterogeniteit van de ervaringen in de podcastafleveringen en brengen deze in verband met maatschappelijke en onderwijskwesties over marginalisatie.
De interventie is succesvol gebleken om studenten bewuster te maken van verhalen over marginalisatie en om hen te helpen zich een beter beeld te vormen van zichzelf, inclusief hun culturele en genderidentiteiten, in hun toekomstige beroep.
Benieuwd naar de uitkomsten van het onderzoek en de mogelijke bijdrage ervan aan meer inclusieve leermogelijkheden? Meld je dan aan voor deze CLI Lunch & Learn op 13 maart!
Spreker

dr. Jana Vietze
Jana Vietze is universitair docent in Clinical Child and Family Studies bij het Department for Psychology, Education, and Child Studies (DPECS) van Erasmus School of Social and Behavioural Sciences (ESSB).
Register now!
- Meer informatie
Datum: donderdag 13 maart 2025
Tijd: 12:00 - 13:00 (inloop vanaf 11:45)
Locatie: Erasmus Education Lab
Entree: gratis (inclusief lunch)Collega’s en studenten van ISS, EMC of EUC kunnen online deelname aanvragen door een e-mail te sturen naar cli@eur.nl
Georganiseerd door de Community for Learning and Innovation
- Gerelateerde links
- Meer CLI events